Dlaczego piwonie są tak wyjątkowymi kwiatami?

Każdy kwiat ma swoją symbolikę, w związku z nią można jasno określić, na jakie okazje wskazane są poszczególne gatunki. Dzisiejszym tematem będą jednak piwonie, które nie bez przyczyny nazywane są potocznie różami pozbawionymi kolców. Co ciekawe, piwonie już od starożytnych czasów uznawane są za królewskie, wręcz boskie kwiaty. Jednak przed wyborem tych wyjątkowych kwiatów na konkretną okazję, czy też zwyczajnie do przystrojenia domu, warto poznać historię i symbolikę piwonii.

Dlaczego piwonie są tak wyjątkowymi kwiatami?

Skąd wywodzą się piwonie?

Wyjątkowe kwiaty o nazwie piwonie występują na trzech kontynentach: w Azji, Europie i Ameryce Północnej – oczywiście w określonych ich częściach. W Chinach kwiaty te bardzo często były posagiem Panny Młodej lub były przepisywane w ramach spadku. Uzasadnieniem dla takiego wyróżnienia była ogromna wartość tego gatunku kwiatów, były cenne jak złoto. Dlatego piwonie bukiety dostępne w Rose Du Chateau są tak wyjątkową formą prezentu dla bliskiej osoby, nic więc dziwnego, iż są one specjalnie sprowadzane do Polski. Co ciekawe, w dawnych czasach wierzono również, że piwonie mają moc uzdrawiania, między innymi z epilepsji, osoby wierzące natomiast często uznają ten kwiat za symbol Maryi. Może wywodzić się to ze sztuki, w której Matka Jezusa zawsze była przedstawiana jako osoba o pięknym i delikatnym obliczu, takie właśnie cechy ma kwiat piwonii. Piwonie bukiety są bardzo trwałe, kwiaty posadzone w ziemi mogą rosnąć w tym samym miejscu nawet ponad 10 lat i cieszyć oko swoich właścicieli przez długie lata. Kwiat piwonii jest bardzo duży i wyróżnia się na tle innych roślin, może osiągać średnicę do 20 centymetrów, ponadto pięknie pachnie. Występuje w wielu pięknych kolorach, dlatego stanowi wyjątkowy dodatek do prezentu dla ukochanej kobiety, której chce się okazać uczucia i wdzięczność.

Co symbolizują piwonie?

Ogólnie rzecz biorąc piwonie bukiety symbolizują dostatek, zdrowie i ogólną radość z życia i otaczającego świata. Nie bez powodu zajmowały kluczowe miejsce w zamkach królewskich, podkreślając jednocześnie panujący tam przepych i elegancko urządzone wnętrza. Wybierając piwonie bukiety dostępne na stronie Rose Du Chateau można być pewnym, że zachwycą swoim pięknem każdą obdarowaną osobę, która nie będzie miała wątpliwości o szczerości uczucia. Piwonie bukiety dostępne w sklepie internetowym są poddane specjalnej obróbce, dzięki czemu ich trwałość wynosi co najmniej rok. Wieczne kwiaty umieszczone w efektownym boxie sprawią, że druga osoba poczuje się wyjątkowa i doceniana oraz z pewnością ucieszy się z takiego prezentu. Kompozycje kwiatowe z piwoniami w roli głównej mogą również służyć jako ozdoba domu, czy lokalu usługowego – salonów fryzjerskich, czy kosmetycznych. To również doskonały gadżet do sesji produktowych, może stanowić wyjątkowe i estetyczne tło. Wybór kolorystyki jest właściwie uzależniony od Klienta, można dobrać barwę do okoliczności oraz roli, jaką pełni w naszym życiu osoba, której wręcza się taki podarunek. To jedna z najlepszych alternatyw dla klasycznych róż.