Modne torebki handmade

Moda jest bardzo ważną częścią życia, zwłaszcza dla kobiet. Jest to środek wyrażania swojej natury, poglądów, przynależności do grup społecznych lub subkultur. Kobiety przez swój ubiór kreują swój wizerunek a wraz z wiekiem ich styl ubierania się ewoluuje wraz z ich charakterem. Przez to tak popularne są tak zwane torby handmade, które dzięki swej oryginalności wyróżniają każdą kobietę.

Moda na przestrzeni dziejów

Na przestrzeni epok, styl ubierania się ludzi znacząco się zmieniał. Właściwie to z każdym wiekiem, który jest dzisiaj udokumentowany, można zauważyć postępujące zmiany w ubiorze ludzi. Od zawsze pełni on dwojaką funkcję. Po pierwsze, ubranie ma oczywiście służyć ochronie ciała. Dlatego jego kształt oraz materiały, z którego jest wykonany są adekwatne do warunków klimatycznych, w których żyją dani ludzie. Jest to podstawowa funkcja ubioru, ale nie jedyna. Druga funkcja jest nie mniej ważna, i stanowi pewną wizytówkę przynależności do danej grupy społecznej. Od dawnych lat widuje się tendencje, że wyższe sfery ubierały się inaczej, niż plebs lub zwykli kmiecie. Po części miało to związek z rozwarstwieniem zarobków i faktem, że ubodzy ludzie nie mogli sobie pozwolić na dobrej jakości ubrania, jednak w dużej mierze, szlachta lub wysoko usytuowani urzędnicy, celowo chcieli odróżniać się od reszty społeczeństwa. A więc określony styl ubierania się, był pewnym rodzajem manifestu swojej pozycji społecznej. Ta funkcja mody, została zachowana do dzisiaj, choć nieco wyewoluowała. Aktualnie określony styl ubierania się, również jest manifestem przynależności do danej grupy społecznej z tym, że dzisiaj jest to praktykowane prawie przez każdego. Młode osoby w wieku nastoletnim, utożsamiające się z kulturą uliczną, ubierają się w dresy i bluzy kapturem, fani rock and rola czy heavy metalu noszą glany i skórzane kurtki, natomiast przedsiębiorcy, biznesmeni czy urzędnicy chodzą w garniturach. Wiele osób szuka również wyrażenia siebie przez drobne detale, takie jak oryginalny krawat, spinki przy mankietach lub oryginalna torba handmade.

Modne torebki handmade

Jak ważny dla kobiety jest ubiór

Dla kobiet niepowtarzalny styl jest bardzo ważny. Przez styl ubierania się starają się one, zdefiniować samych siebie. Inaczej ubiera się przedstawicielka zawodu, w ogólnej opinii postrzeganego jako poważny, jak na przykład prawniczka, pani dyrektor w korporacji lub lekarka, a inaczej artystka, instruktorka tańca czy modelka. Kobiety przez swój ubiór starają się wyrazić swój styl życia. Psychologowie twierdzą, że ma to związek z chęcią rozwijania poczucia przynależności do grupy społecznej. Ludzie przebywając w określonym środowisku, z którym się utożsamiają, przejmują zachowania i nawyki reszty osób z grupy. W tym styl ubierania się. Niektóre kobiety, aby dobitnie wyrazić swoje zainteresowania, pasje lub poglądy, z którymi się utożsamiają kupują tak zwane torby handmade, które można zamówić u rzemieślników, wedle własnego projektu i gustu.

Odnalezienie własnego stylu

Odnalezienie własnego stylu nigdy nie jest jednorazowym zdarzeniem, a raczej procesem. Czasem trwa on wiele lat, a przeważnie każda osoba zmienia styl wraz z wiekiem, statusem społecznym i doświadczeniami. Jako nastolatek, każdy ma jakieś zainteresowania, która sprawiają, że obraca się w danej grupie. Z czasem jednak z tego wyrasta. Przykładowo nastolatka może chodzić z torbą handmande, z wyhaftowanymi różowym jednorożcami, lecz gdy dorośnie i pójdzie do poważnej pracy, zamieni tą torbę na elegancką czarną torebkę.

Przy pracy nad tekstem brali udział specjaliści z artyferia.pl