Co warto wiedzieć o pielęgnacji skórek wokół paznokci?

Suche skórki wokół paznokci to problem wielu osób. Przesuszone skórki często są wynikiem nieprawidłowego nawilżenia skóry rąk. Jak sobie, zatem z nimi radzić? Czy na tego typu problem istnieją skuteczne domowe sposoby? Co warto wiedzieć na temat pielęgnacji skórek paznokci?

Czy suche skórki wokół paznokci powinno się wycinać?

Nieprawidłowe usuwanie skórek może spowodować ich uszkodzenie. Jeżeli skórki będziemy wycinać zbyt głęboko to może prowadzić to do ich szybkiego narastania. Warto również dodać, że tak wycięte skórki podczas odrastania mają także tendencje do zadzierania się. Niektóre osoby nie są zwolennikami wycinania skórek i decydują się tylko na ich odciąganie. Jednak należy zaznaczyć, że prawidłowo przeprowadzone wycinanie skórek jak najbardziej jest dozwolone. Bardzo ważną czynnością, którą powinniśmy wykonać zarówno przed wycinaniem skórek, jak i przed ich odciąganiem jest ich wcześniejsze zmiękczenie. Można tego dokonać za pomocą oleju rycynowego czy też specjalnego żelu lub płynu. Odsuwania skórek najlepiej dokonywać za pomocą drewnianego patyczka. Następnie odsuniętą skórkę możemy odciąć przy użyciu ciążek musimy jednak pamiętać o tym, że narzędzia do usuwania skórek zawsze muszą być dobrze zdezynfekowane.

Co warto wiedzieć o pielęgnacji skórek wokół paznokci?

Jak dbać o skórki wokół paznokci w zaciszu własnego mieszkania?

W pielęgnacji skórek kluczową role odgrywa ich odpowiednie nawilżenie. Skutecznym produktem jest w tym przypadku olejek rycynowy, który z naprawdę wielu powodów warto mieć zawsze w swoim domu. Pamiętajmy również o tym, że skórkom dobrze robi także olejowanie paznokci czy też regularne stosowanie kremu do rąk. Możemy zdecydować się również na zakup specjalnych preparatów przeznaczonych do pielęgnacji skórek wokół paznokci. Tego typu żele i kremy bez problemu odnajdziemy w większości drogerii. Do domowych sposobów pielęgnacji skórek wokół paznokci możemy zaliczyć także wcieranie w paznokcie oliwy z oliwek oraz moczenie paznokci przez około 5 minut w podgrzanej oliwie. Dobrym rozwiązaniem może okazać się również olej kokosowy lub miód.