Jak dbać o kręcone włosy?

Kręcone włosy to piękna i niezwykła ozdoba. Warto zauważyć, że o bujnych lokach marzy niejedna kobieta. Jednak należy podkreślić, że aby nasze kręcone włosy prezentowały się naprawdę dobrze musimy o nie odpowiednio zadbać. Czy istnieją, zatem sprawdzone sposoby na pielęgnacje loków?

Mycie kręconych włosów.

Kręcone włosy są niestety delikatniejsze niż włosy proste, dlatego też są one bardziej podatne na łamanie. W przypadku włosów kręconych warto, więc stosować jak najbardziej delikatne i naturalne szampony. Dobrym rozwiązaniem może być np. używanie szamponów dla dzieci lub szamponów ekologicznych.

Nawilżanie włosów kręconych.

Duże znaczenie ma także odpowiednie nawilżanie tego rodzaju włosów. Włosy kręcone dobrze jest olejować np. stosując do tego olejek z migdałów lub olejek z pestek moreli. Warto też raz w tygodniu nałożyć na nie maskę bądź serum do włosów. Dzięki temu loki będą mocne i lśniące.

Czesanie kręconych włosów.

Aby uzyskać jak najlepszy efekt pięknych i zdrowych włosów warto pamiętać o tym, że kręcone włosy dobrze jest czesać tylko wówczas, gdy są mokre. Stosując czesanie na mokro unikniemy puszenia się włosów. Do takiej czynności należy wybrać grzebień, który posiada szeroko rozstawione zęby.

Jak dbać o kręcone włosy?

O czym jeszcze należy pamiętać przy pielęgnacji włosów kręconych?

W przypadku posiadania włosów kręconych powinno się unikać suszenia ich za pomocą suszarki. Włosom kręconym szczególnie szkodzi gorące powietrze, dlatego też, jeżeli musimy je szybko wysuszyć lepiej skorzystajmy z chłodnego nawiewu. Niektóre suszarki posiadają taką funkcje. Aby nasze loki były jak najbardziej naturalne warto je jednak pozostawić do samoistnego wyschnięcia. Pamiętajmy również o tym, że takie urządzenia jak lokówki i prostownice powinnyśmy stosować tylko na specjalne okazje. Jeżeli zaś chodzi o wybór kosmetyków do włosów kręconych to warto postawić przede wszystkim na te, które zawierają w swoim składzie D-pentanol czy aloes. Unikajmy za to preparatów wysuszających włosy, czyli takich, których tworzone są na bazie alkoholu.