Piękne i długie włosy - naturalne metody

Jeśli włosy rosną wolno a zależy nam na przyspieszeniu tego procesu, by cieszyć się długimi pasmami to będzie można korzystać z naturalnych sposobów. W efekcie kosmyki będą rosły szybciej i zostaną wzmocnione. Mamy kilka prostych zabiegów, które w zaciszu własnej łazienki można realizować i poprawiać wygląd włosów.

Kondycja włosów a dieta

Jeśli komuś zależy, by włosy szybciej rosły to trzeba do diety wprowadzić produkty, które będą bogate w różne witaminy oraz składniki mineralne. Dla kondycji kosmyków na pewno ważne będzie żelazo, które znajduje się między innymi w wątróbce, przeciwdziała ich wypadaniu, a także witaminy E, B12, które mogą odżywiać włosy i sprawiają, że są one dużo bardziej odporne na uszkodzenia. Dobrze będzie sięgać po te produkty, które dostarczają białko między innymi jaja i mięso. Niedobór białka sprawia, że włosy są łamliwe i nadmiernie wypadają. Dodatkowo poznać można kilka sposobów naturalnych na poprawę wzrostu włosów.

Piękne i długie włosy - naturalne metody

Ocet jabłkowy na porost włosów

Ten produkt będzie można wykorzystywać, by przygotować płukankę do włosów. Receptura będzie prosta. Wystarczy trzy czwarte szklanki wody i jedna czwarta szklanki octu. Taka mieszankę nakłada się na umyte, mokre jeszcze włosy a potem wykonuje się masaż. Na koniec wszystko należy splukać. Ocet jabłkowy będzie mógł oczyścić skórę głowy, a dodatkowo utrzyma odpowiednie pH i nie uszkodzi warstwy naturalnych olejków. Poprawiać się będzie krążenie krwi w mieszkach włosowych, wzmocnione cebulki i pobudzony rozrost.

Kozieradka na porost włosów

To ziele, które nie tylko poprawia tempo wzrostu, ale także chroni przed wypadaniem, chroni także naturalny kolor i pobudza regeneracje. Można przygotować sobie wcierkę do włosów, zalewając jedna łyżkę nasion szklanką wrzącej wody. Napar musi się zaparzyć i wystygnąć. Potem przechowujemy go przez tydzień w lodówce i po tym czasie aplikujemy na skórę głowy i pasma z uzyciem strzykawki albo przez butelkę z atomizerem.

Olej kokosowy na porost włosów

Taki tłuszcz to naturalna odżywka do włosów. Będzie utrzymywać skórę głowy w niezłej kondycji a także pomaga budować strukutrę proteinową kosmyków. Wspomaga wzrost nowych włosów, poprawia powstające uszkodzenia. Olej jest znany jako domowy sposób, który będzie chronił przed wypadaniem. Naturalny, wydajny i wygodny w stosowaniu, da rzeczywiście świetne efekty w postaci wzmocnionych i lepiej wyglądających włosów, więc warto będzie z niego korzystać.

Zanim nałoży się go na włosy należy je zwilżyć. Najlepsza opcja to masowanie nim skóry glowy. Masaż będzie poprawiał ukrwienie, cebulki lepiej wtedy będą przyjmować składniki odżywcze oraz wcierać można w poszczególne pasma. Olej pod wpływem ciepła dłoni będzie się zmieniał w płynny i aplikacja stanie się łatwiejsza. Owijamy głowę ręcznikiem i potem można iść spać. Najlepiej pozostawić olej na calą noc a rano myć głowę zwykłym szamponem. W ten sposób będzie można zadbać o skuteczne odżywienie włosów, warto z takiej możliwości skorzystać. zostaną one również wzmocnione