Jak dbać o krótkie włosy?

Niektóre osoby myślą, że nie trzeba dbać o krótkie włosy. Oczywiście krótka fryzurka jest wygodna. Jednak wymaga bardziej intensywnej pielęgnacji niż długie włosy. Doskonale widać na niej wszelkie zaniedbania. Dlatego zwróć uwagę na pielęgnację i stylizację.

Częste mycie

Przede wszystkim pamiętaj, że krótkie włosy łatwiej się przetłuszczają niż długie. Dlatego musisz częściej je myć. Na niewielkiej powierzchni szybciej osadza się sebum. Wydzielane jest przez skórę głowy. Jeśli chcesz mieć świeże i ładne włosy, możesz myć je nawet codziennie. Możesz też użyć suchego szamponu zaraz po umyciu włosów. Dzięki temu będą uniesione u nasady. Fryzura będzie miała większą objętość.

 Jak dbać o krótkie włosy? 

Niezbędna odżywka

Dobra odżywka jest konieczna, jeśli marzysz o pięknych włosach. Czasami może Cię kusić, aby pominąć ten etap. Stwierdzisz, że nie ma potrzeby, aby nałożyć odżywkę na kilka pasm włosów. Jeśli jednak nie zadbasz o odpowiednie odżywianie, staną się suche i matowe. Będą się łamać i rozdwajać. Codzienna stylizacja stanie się naprawdę trudna.

Szczotkowanie włosów

Krótkie włosy musisz tak samo często i intensywnie szczotkować jak długie. W ten sposób łatwo je odświeżysz. Ponadto będą pięknie się prezentować w ciągu dnia. Dzięki szczotkowaniu skóra głowy staje się bardziej ukrwiona. Cebulki włosowe będą lepiej odżywione.

 Jak dbać o krótkie włosy? 

Stylizacja włosów

Ładne krótkie włosy nie są przyklapnięte i pozbawione energii. Dlatego kup odpowiednie kosmetyki. Wspaniale uniosą włosy u nasady. Dodadzą fryzurze większej objętości. Zwróć uwagę na pianki i spraye. Sprawdź, czy znajdują się w nich polimery. Doskonale sprawdzają się w stylizacji włosów.

Jeśli marzysz o artystycznym nieładzie na głowie, możesz użyć gumy i pasty. Dzięki nim szybko stworzysz wymarzoną fryzurę.

Gładkie i błyszczące włosy są zawsze piękne. Oleje i silikony doskonale wygładzają i nadają blask. Specjalne olejki możesz nałożyć na końcówki lub na całe włosy. Pamiętaj jednak, by nie przesadzać z produktami do pielęgnacji. Czasami możesz użyć specjalnego szamponu, aby pozbyć się resztek produktów do stylizacji.