Damska torebka - obiekt westchień i.. dowcipów?

Krążą o niej legendy, że jest przepastną torbą bez dna, że nie ma w niej miejsca na męski portfel ale znajdziesz w niej mały salon makijażu. Czy wszystkie te legendy to prawda? Skąd się wzięło to wyobrażenie torebki i czy jest możliwość, by kiedykolwiek w kobiecej torebce nie panował chaos? Ile rodzajów jest torebek i kiedy się jaką zakłada?

Z damskimi torebkami jest trochę jak z butami - nigdy nie wiesz ile ich kobieta ma i kiedy kupi nową parę. I choć niektóre z nich całymi latami po prostu wiszą w szafie, to w momencie zakupu , była to rzecz wprost konieczna i niezbędna do życia. Dlatego kobiece torebki są takie ciężkie, bo to w nich przezorna kobieta chce zapakować wszystko co może się ewentualnie przydać lub być potrzebne.

Co do tego ile jest rodzajów torebek, to trudno to zliczyć. Zależnie od tego na jaką okazję, do jakiego stroju, i z jakim budżetem była ona kupowana. Najpopularniejsza jest jednak torebka taka na co dzień, gdzie kobieta zmieści portfel, okulary, drugie śniadanie, portfel męża, butelkę z mlekiem dla dziecka i pewnie jakieś kosmetyki, żeby na miasto nie wyjść całkowicie nieprzygotowaną. Są to torebki które mają zadanie pomieścić dużo więcej niż przewidział to producent, a przy tym nie wyglądać jak torba na zakupy. Dlatego tak trudno o torebkę idealną.

Damska torebka - obiekt westchień i.. dowcipów?

Jak wyglądałaby torebka spełniająca oczekiwania każdej kobiety?

Pewnie powinna wyglądać na delikatną i kobiecą. Jej zewnętrzna strona powinna być subtelna i elegancka. Jej materiał powinien być odporny na zabrudzenia i nie ścierać się z byle powodu. Powinno się ją łatwo czyścić, a fason powinien być uniwersalny czyli ponadczasowy. Co do środka, to w przepastnych czeluściach torebki, warto by było, aby znajdowało się tam sporo kieszeni. Dzięki temu zapobiegnie się tworzeniu się jeszcze większego chaosu niż zazwyczaj. Małe skryte kieszonki na klucze i pieniądze również są mile widziane. Najkrócej mówiąc, kobieta to istota wielofunkcyjna, która ma zawsze wszystko przy sobie i musi nad wszystkim panować, dlatego, skoro torebka to jej nieodłączny atrybut, ona również musi być nieskończenie wielofunkcyjna i sprawdzić się nawet w trudnych warunkach.