Mezoterapia - popularny zabieg medycyny estetycznej.

Piękny i młody wygląd to marzenie wielu osób. Na szczęście żyjemy w czasach, w których możemy skorzystać z różnych zabiegów zatrzymujących procesy starzenia i poprawiających naszą urodę. Jednym z nich jest mezoterapia. Mezoterapia to niechirurgiczny zabieg odmładzający, który wykonuje się w gabinetach medycyny estetycznej.

Mezoterapia – na czym polega? Jakie są główne korzyści z jej stosowania?

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje mezoterapii: mezoterapię igłową i mezoterapię bezigłową. Czym się od siebie różnią i na którą z nich warto się zdecydować? Mezoterapia igłowa to zabieg, który polega na wstrzykiwaniu bezpośrednio do skóry właściwej niewielkich ilości odpowiednio dobranych substancji leczniczych i odżywczych w skład, których wchodzą między innymi: osocze bogatopłytkowe, kwas hialuronowy, czy też mieszanina różnego rodzaju odżywczych witamin, aminokwasów i mikroelementów. Zabieg ten jest niezwykle skuteczny, ale niestety również dość bolesny. Ponadto po jego wykonaniu na skórze przez pewien okres czasu pozostają zasinienia. Na szczęście w dzisiejszych czasach możemy skorzystać także z tak zwanej mezoterapii bezigłowej, która stanowi doskonałą alternatywę wobec klasycznej mezoterapii igłowej. Co istotne jest ona całkowicie bezbolesna i nie pozostawia na skórze żadnych śladów w postaci siniaków. Jeżeli zaś chodzi o rezultaty mezoterapii bezigłowej to są one tak samo dobre jak w przypadku klasycznych zabiegów. Można wręcz stwierdzić, że metoda ta jest nawet bardziej precyzyjna. Głównym efektem mezoterapii bezigłowej jest głębokie nawilżenie i odmłodzenie skóry. Warto jednak podkreślić, że na zabieg mezoterapii bezigłowej należy wybrać wyłącznie sprawdzony i doświadczony gabinet medycyny estetycznej. Miejscem, w którym odnajdziemy prawdziwych specjalistów z tej dziedziny jest mieszczący się w Gliwicach gabinet Dermapoint.

Mezoterapia - popularny zabieg medycyny estetycznej.

Mezoterapia Gliwice – gabinet medycyny estetycznej, który warto odwiedzić.

Jeżeli zależy nam na tym, aby zabieg mezoterapii bezigłowej został wykonany naprawdę skutecznie przy użyciu innowacyjnych, najwyżej jakości urządzeń to z całą pewnością warto udać się do gabinetu medycyny estetycznej i dermatologii Dermapoint, znajdującego się w mieście Gliwice. Pracownicy zatrudnieni w firmie Dermapoint to prawdziwi profesjonaliści, którzy posiadają szeroką wiedzę z zakresu medycyny estetycznej, którą na bieżąco aktualizują. Ponadto w gabinecie tym dostępne jest nowoczesne urządzenie o nazwie Vital Injectotr 2. Sprzęt ten wyposażony jest w wieloigłowy system próżniowy, który umożliwia wprowadzenie specjalnie przegotowanych mezokoktajli na odpowiednią głębokość skóry. Dzięki temu, że system próżniowy odciąga skórę od naczyń krwionośnych i nerwów zabieg ten jest zupełnie bezbolesny. Warto podkreślić, że mezoterapia Gliwice to doskonałe rozwiązanie dla osób, które borykają się z problemem rozstępów, celulitu czy też zwiotczenia skóry. Zabiegi bezigłowe to również znakomity sposób na: zmarszczki, odwodnienie skóry, cienie pod oczami, czy też profilaktykę starzenia skóry.