Kwiaty na wyjątkowa okazję - flower box

Wszystkie kwiaty mają swoje ukryte znaczenie. Nie inaczej jest w przypadku róż, które szczególnie zapisały się w świadomości jako kwiaty oznaczające miłość, pasję i oddanie. Jeszcze kilkanaście lat temu ofiarowanie ukochanej kobiecie pięknego kosza róż jasno wskazywało na uczucia, którymi darzył ją mężczyzna. Dziś, zamiast bukietu, dobrym wyborem będzie flower box.

Prócz sytuacji romantycznych, kwiaty w pudełku, czyli flower box, można podarować również na specjalne okazje, np. okrągłe urodziny czy rocznicę ślubu. To świetny sposób na pokazanie, że pamiętamy o obdarowywanym. Na co jednak zwrócić uwagę oraz czy kwiaty w takiej kompozycji pozostają długo świeże?

Jak tworzony jest flower box?

Przede wszystkim rodzaj kompozycji zależy od tego, czego oczekujemy. Mogą to być kwiaty ułożone w pudełku tylko do jego krawędzi, tak aby można było zastosować dodatkowo pokrywkę - ta doskonale skryje wnętrze pudełka, aby było ono jeszcze większą niespodzianką. Alternatywę stanowią otwarte flower boxy, w których główki kwiatów lekko wystają ponad krawędź pudełka. W ten sposób dostajemy bardzo specyficzny bukiet, który cieszy oko i stanowi nietypową ozdobę. 

Flower box zazwyczaj tworzony jest z żywych kwiatów jako alternatywa tradycyjnych bukietów, aczkolwiek znaleźć można też kompozycje tworzone z kwiatów sztucznych. W przypadku kwiatów ciętych stosuje się specjalne podkłady - gąbki florystyczne - które nasączane są odżywkami i substancjami podtrzymującymi dobry wygląd kwiatów. W ten sposób mogą one wytrzymać kilka tygodni bez konieczności ich podlewania. Kwiaty we flower boxach nie pleśnieją ani nie więdną, a po prostu usychają - to również zasługa zastosowanych preparatów.

  Kwiaty na wyjątkowa okazję - flower box

Jakie kwiaty wybrać?

To zależy od dwóch spraw: naszych preferencji i oczekiwań, a także tego, co oferuje dana kwiaciarnia. Zazwyczaj flower box wypełniony jest po prostu różami, w najbardziej klasycznej wersji - czerwonymi. Niemniej popularne są również inne gatunki kwiatów ciętych, choćby goździki; o wiele mniej zobowiązujące, a przy tym świetnie się prezentujące. Ciekawą alternatywę stanowi m.in. eustoma, typowa dla bukietów ślubnych. Warto wybierać te kwiaty, które mają twarde łodyżki i dodatkowo są dość trwałe z natury. Oczywiście, warto uzupełniać je również zielenią, zwłaszcza gdy decydujemy się na otwarty flower box. Dobry florysta jest w stanie dopasować kwiaty m.in. do okazji, na jaką będą podarowane, ale również do tego, jaką akurat mamy porę roku. 

Co prócz kwiatów?

Warto wiedzieć, że flower box nie musi ograniczać się tylko do kwiatów - mogą stanowić one podstawę podarunku, ale nie muszą być jedynym jego elementem. Ciekawą propozycją są np. boxy uzupełnione alkoholem z górnej półki - stanowią wówczas świetny podarunek również dla mężczyzny. Flower box zazwyczaj ma na sobie nazwę kwiaciarni, ale zdarzają się sytuację, że możemy spersonalizować napis na pudełku. Dodatkiem mogą być również bileciki z życzeniami, co sprawdzi się zwłaszcza w sytuacji, gdy chcemy podarować takie pudełko pełne kwiatów przez kuriera. 

Materiał został utworzony dzięki firmie Roseduchateau oferującej piękne Flower box. Więcej informacji na stronie Roseduchateau.com