Najnowsze trendy w modzie męskiej

Zbliżający się sezon wiosenny elektryzuje nie tylko panie, ale również panów. Mężczyźni także starają się analizować najnowsze trendy zastanawiając się nad tym, na jakie rozwiązania będą mogli się zdecydować tak w słoneczne, jak i w pochmurne dni. Na co zatem zwrócić uwagę, aby udowodnić osobom znajdującym się w naszym otoczeniu, że męska moda nie musi być nudna?

 Najnowsze trendy w modzie męskiej

Modowe inspiracje na wiosnę

Już na wstępie warto podkreślić, że moda męska, podobnie, jak damska, podlega zmianom trendów, a tym samym nigdy nie mamy do czynienia z sytuacją, w której jeden trend będzie utrzymywał się wyjątkowo długo. Co więcej, czasem zmiany te dokonują się na tyle szybko, że samo nadążenie za nimi okazuje się problematyczne. Można się o tym przekonać zwłaszcza wiosną, a więc wówczas, gdy przyroda budzi się do życia, a pod wpływem wyższych temperatur z większą ochotą opuszcza się nawet najwygodniejszy dom. W tym okresie w szczególny sposób warto zwrócić uwagę nie tylko na najnowsze trendy, ale i na ciekawe stylizacje, o których zwykle nie myślimy.

Styl wojskowy dla Panów

Jeśli szukamy męskich trendów, które nie zmieniają się nawet pomimo upływu lat, nie możemy nie zgodzić się z tym, że jednym z tych, które cieszą się największą popularnością, jest moda na takie ubrania, które nawiązują do wojskowego stylu. Te zawsze znajdują spore grono zwolenników i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało dojść do jakiejś istotnej zmiany w tym zakresie. Co więcej, akcenty militarne można wykorzystać w wielu ciekawych stylizacjach, korzystać można z nich przy tym na dziesiątki różnych sposobów. Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście wojskowa zieleń, ta bowiem może gościć nie tylko na koszulkach polo, ale również na T-shirtach, koszulach, a nawet na lekkich marynarkach. Warto też zainteresować się tradycyjnymi kurtkami polowymi, te bowiem sprawdzą się znakomicie jako okrycia wierzchnie. Dziś praktycznie każda męska marka ma w sprzedaży ich bardziej klasyczne i uwspółcześnione wersje, nie można przy tym zaprzeczyć, że każda z nich jest nas w stanie zachwycić. Jeśli mielibyśmy zatem wskazać na trend, który jest związany z wojskowością, a jednocześnie jest dość mody, będzie nim z pewnością rosnące zainteresowanie modelami wykonanymi z zamszu. Także koszule nawiązujące stylem do klasycznych koszul wojskowych, nie powinny nas rozczarować. Warto zainteresować się zwłaszcza tymi z naramiennikami. Co ważne, choć i w tym sezonie to kolory ziemi będą dominować, można liczyć również na odważniejsze kombinacje.

Jeans

Moda damska tego sezonu to przede wszystkim denim i jego ciemne odcienie. Mężczyźni mogą jednak szukać jeansów znacznie jaśniejszych nie obawiając się nawet kolorów mocno spranych. Taka jasnoniebieska kurtka jeansowa z pewnością będzie prezentowała się znakomicie w zestawieniu z prostymi spodniami o podobnej kolorystyce. Można także mieć pewność, że pasować będzie do niej jasny T-shirt zwłaszcza, jeśli towarzyszyć mu będzie kolorowy nadruk lub wyrazisty napis. Obecnie można także liczyć na wzrost popularności pasków, co z pewnością ucieszy tych panów, którzy nieco ubolewali nad tym, że te ostatnie przez długi czas były jak gdyby zarezerwowane dla stylu biznesowego. Ciekawym połączeniem mogą być zwłaszcza spodnie w pionowe, cienkie paski praz gładka, sportowa koszula i jednolite tenisówki. Wiele wskazuje też na to, że w tym sezonie skóra pozwoli na jakiś czas zapomnieć o sobie, po latach niemożliwej do zakwestionowania dominacji. Jej miejsce zajmie zamsz, który także w modzie damskiej przeżywa obecnie odrodzenie. Co ważne, można decydować się nie tylko na naturalne materiały, ale i na ich ekologiczne odpowiedniki.