Jak wybrać futro z norek?

Futro z norek jest jednym z chętniej wybieranych typów futer. Występuje w różnych stylach. Dzięki temu z pewnością wybierzesz odpowiedni model.

Jak wybrać futro z norek?

Futro z norek w oryginalnych kolorach

Czasami możesz znaleźć futro w oryginalnym, jasnym lub białym kolorze zamiast zwykłego głębokiego, czekoladowego brązu. Może być zrobione bez użycia jakichkolwiek barwników lub specjalnych zabiegów. Futro z norek zazwyczaj przyciąga wzrok. Jeśli zamierzasz dopiero go kupić, zwróć koniecznie uwagę na jego jakość. Przymierz futro w sklepie i sprawdź, jak się w nim czujesz. Możesz też go kupić przez Internet.

Różnice między płciami norek

Wierz lub nie, ale większość kuśnierzy ma tendencję do tworzenia futer z norek wyłącznie jednej płci. Ten czynnik może mieć subtelny wpływ na jakość sierści. Futro z norek płci męskiej ma grubszą teksturę. Futro z norek płci żeńskiej jest mięciutkie.

Dlaczego warto wybrać naturalne futro?

Od wieków ludzie sięgali po naturalne, ciepłe futra. Największą popularnością cieszą się futra z norek, lisa i królika. Są bardzo ciepłe i miłe w dotyku. Wyglądają bardzo elegancko i luksusowo. Są lekkie. Najczęściej kupują je panie, które zwracają uwagę nie tylko na wygląd, ale również na wysoką jakość.

Naturalne futra są ponadczasowe. To uniwersalne okrycia wierzchnie na zimę. Występują w zawsze modnych fasonach i kolorach. Są bardzo ciepłe. Dlatego sprawdzą się doskonale nawet podczas siarczystej ziemi. Wyróżniają się wysoką jakością. Kuśnierze zwracają dużą uwagę na wszystkie detale. Warto prawidłowo je czyścić i konserwować. Wtedy są trwałe i odporne na uszkodzenia.

Norki

Futra z norek są jednymi z najpopularniejszych i najczęściej poszukiwanych futer. Zajmują wysoką pozycję obok szynszyli i soboli. Wyglądają bardzo elegancko. Białe futra z norek chętnie nosiły takie gwiazdy jak Marilyn Monroe i Margaret Lockwood. Futra z norek są chętnie wybierane przez panie i panów w każdym wieku. Są  chętnie używane w nowoczesnych stylizacjach. Największą popularnością cieszą się nadal długie i ekstrawaganckie futra. Są miękkie, lekkie, ciepłe i trwałe. Wystarczy tylko odpowiednio o nie dbać.

Norki płci żeńskiej są mniejsze. To oznacza, że do zrobienia futra potrzeba więcej skór. Są lżejsze i bardziej miękkie. Skóry z norek płci męskiej równie cieszą się dużą popularnością wśród kuśnierzy.

Jak wybrać futro z norek?

Szynszyla

Szynszyla jest małym zwierzątkiem, pochodzącym z Ameryki Południowej. Na samym początku używali jej południowoamerykańscy Indianie. Od wieków futra z szynszyli są marzeniem wielu osób. Rzadziej można je spotkać. Są trudne w obróbce. Dlatego spodziewaj się wyższej ceny. Koszt futer z szynszyli odzwierciedla ich jakość. Stanowią symbol luksusu.

Szynszyle mają najgęstsze futro ze wszystkich zwierząt. U człowieka z jednego mieszka wyrasta tylko jeden włos. Z kolei u szynszyli z jednego mieszka wyrasta aż 50-80 włosów. Przekłada się to na 20 tysięcy włosów na centymetr kwadratowy. Dlatego niektórzy myślą, że takie futro jest ciężkie i niewygodne. Prawda jest jednak inna. Szynszyle mają jedne z najdelikatniejszych futer. Naturalne futra z szynszyli są miękkie i puszyste. Naturalnie błyszczy i ma perłowo-srebrny odcień.