Kiedy należy udać się do ortopedy?

Ortopeda to lekarz, którego każdego roku odwiedza bardzo wielu pacjentów. Warto, więc wiedzieć, czym zajmuje się taki specjalista i jakie schorzenia leczy. Pamiętajmy, że wizyta u profesjonalnego i doświadczonego lekarza jest w przypadku wielu chorób kluczowym elementem. Nigdy nie powinno się lekceważyć swojego zdrowia. Wszelkie problemy zdrowotne najlepiej konsultować z lekarzem bezpośrednio po ich pojawieniu się. W przypadku wielu schorzeń i dolegliwości czas odgrywa kluczową rolę, a szybkie podjęcie prawidłowego leczenia może uchronić nas przed pojawieniem się w przyszłości wielu nieprzyjemnych konsekwencji.

Kto powinien zapisać się na wizytę do ortopedy? W jakiej sytuacji należy odwiedzić gabinet takiego lekarza?

Jeżeli chodzi o wizyty u ortopedy to do takiego lekarza powinny zgłosić się wszystkie te osoby, które borykają się z problemami związanymi z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu ruchu. Wiele osób najczęściej przypomina sobie o istnieniu takiego specjalisty jak ortopeda wówczas, kiedy w ich życiu dochodzi do jakiegoś urazu lub kontuzji. Ortopeda zajmuje się, bowiem leczeniem złamań, nadciągnięć, stłuczeń, zmian przeciążeniowych i zwichnięć. Pamiętajmy jednak o tym, że do takiego lekarza możemy zgłosić się również w przypadku chorób narządu ruchu i mowa tu zarówno o chorobach wrodzonych, jak i chorobach nabytych. Przy wielu takich schorzeniach wczesne wykrycie choroby ma duży wpływ na powodzenie zastosowanego leczenia. Do ortopedy powinniśmy udać się, więc w przypadku pojawienia się: bólów kręgosłupa, szyi i ramion, problemów ze stawami (np. ograniczenia ich ruchomości), nieprawidłowości w obrębie stóp, drętwienia kończyn czy też bólów mięśni. Taki specjalista pomoże nam również przy wadach postawy czy nawet w chorobach nowotworowych z obrębu narządu ruchu.

Kiedy należy udać się do ortopedy?

Ortopeda prywatny czy ortopeda na NFZ – na którą opcję lepiej się zdecydować?

Niektórzy zastanawiają się czy korzystniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług ortopedy prywatnego czy ortopedy, który świadczy swoje usługi w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia? Warto jednak zauważyć, że obecnie w Krakowie, jak i w wielu innych dużych miastach w naszym kraju wiele osób chętniej decyduje się na prywatną wizytę u ortopedy. Dlaczego zatem w dzisiejszych czasach możemy zaobserwować taki trend? Przede wszystkim duży wpływ na taki stan rzeczy ma czas oczekiwania na termin wizyty, który co należy podkreślić przy urazach czy kontuzjach jest wręcz kluczowym czynnikiem wyboru, ponieważ ma on decydujący wpływ na rozpoczęcie prawidłowego leczenia. Należy, bowiem zaznaczyć, że w Polsce na wizytę w ramach NFZ wymagane jest wcześniejsze uzyskanie skierowania od lekarza rodzinnego, co również wymaga czasu. Ponadto pomimo uzyskania takiego skierowania termin wizyty u specjalisty jest zwykle dość odległy. Natomiast na wizytę u prywatnego ortopedy możemy umówić się wtedy, kiedy chcemy. W takiej sytuacji mamy, więc dostęp do szybkiej i profesjonalnej pomocy.

Partnerem artykułu jest ortopedakrakow.com – ortopeda prywatny Kraków.