Sztuka eleganckiego wyglądu

Koszula do garnituru – jaką wybrać?

Najbardziej oficjalnym, męskim strojem jest oczywiście garnitur, który dzięki odpowiednio dobranym dodatkom może wzbudzić ogromny podziw wśród zgromadzonych osób. Pierwszą i najważniejszą kwestią, którą należy omówić jest oczywiście koszula, w której należy nie tylko dobrze wyglądać, ale również swobodnie czuć. Nie może ona krępować ruchów, dlatego niezbędny jest dobór właściwego rozmiaru oraz fasonu. W zależności od pory roku, wybiera się koszule z krótkim, lub długim rękawem, który może być zapinany na guziki albo spinki. Ponadczasową klasyką są oczywiście białe koszule, które z powodzeniem wpiszą się w każdą okazję. Profesjonalny charakter stylizacji w miejscu pracy to już zupełnie coś innego, tutaj sprawdzą się koszule w stonowanych szarych i niebieskich odcieniach.

Krawat – niezbędny element oficjalnego stroju

W przypadku krawatów sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana, ponieważ najbardziej kluczowa jest jego długość. Przyjmuje się, że końcówka krawata powinna sięgać maksymalnie do połowy klamry paska od spodni, krótsze lub dłuższe prowadzą do negatywnego odbioru całej męskiej sylwetki, ponieważ zatracane są jej proporcje. Generalnie, jeżeli wybierze się krawat nieodpowiedniej długości, można to zmienić poprzez zastosowanie odpowiedniego wiązania. Istnieje mnóstwo sposobów, do których zostały stworzone specjalne instrukcje, dzięki którym żaden węzeł nie sprawia najmniejszych problemów. Przyjmuje się, że wąskie krawaty powinni wybierać panowie o szczupłych twarzach, a szersze ci, których buzie są nieco bardziej zaokrąglone.

Sztuka eleganckiego wyglądu

Buty do garnituru

Wybierając się na biznesowe spotkanie, należy pamiętać o właściwym doborze obuwia do reszty ubioru, a nie ma w tym przypadku miejsca na nieprzemyślane posunięcia. Istotny jest przede wszystkim kolor, ponieważ do czarnych garniturów pasują jedynie buty w takim samym kolorze, każdy inny nie będzie dobrym połączeniem. Przeciwieństwem są natomiast garnitury w granatowym kolorze, do których będą pasowały buty w każdym kolorze.