Jak zrobić długotrwały makijaż twarzy

utrwalenie makijażu

Przygotowanie trwałego makijażu twarzy, który utrzymałby się przez cały dzień, było marzeniem ściętej głowy jeszcze całkiem niedawno. Kosmetyki dostępne kilkanaście lat temu nie dość, że nie dawały gwarancji utrzymania odpowiedniego efektu przez cały dzień, to jeszcze ich prawidłowe wykorzystanie było tajemnicą. Nie było natłoku stron internetowych, które informowałyby nas, w jaki sposób uzyskać określone efekty i jak poradzić sobie z typowymi problemami pojawiającymi się w czasie robienia makijażu. Dzisiaj, jeśli tylko kobieta poświęci chwilę czasu na przejrzenie blogów o makijażu czy obejrzenie kilkuminutowych filmików instruktażowych na Youtube, jest w stanie uniknąć nieprzyjemnych wpadek, które kiedyś były normalną częścią życia.

Cel: trwałość

Bardzo ważne są oczywiście kosmetyki, dzięki którym można obecnie uzyskane efekty utrzymywać dłużej. Cały czas najważniejsza pozostaje jednak odpowiednia pielęgnacja skóry, a zwłaszcza jej regularne peelingi, przez które można mieć pewność, że skóra będzie gładka i nie będzie na niej przesuszonych elementów. To właśnie dobrze wypielęgnowana skóra jest najlepszym gwarantem tego, że makijaż będzie się utrzymywał przez dłuższy czas.

Baza

Nałożenie bazy to pierwszy krok do uzyskania odpowiedniej jakości makijażu. Bazę dobiera się naturalnie w zależności od tego, jaki rodzaj cery się posiada. Panie z cerą mającą tendencje do przetłuszczania się, powinny wybierać bazy matujące. Te z cerą normalną postawią na bazę matująca w obszarze T, gdzie najczęściej może się pojawić przetłuszczanie, a reszta twarzy zostanie przygotowana z użyciem zwykłego kremu nawilżającego. Na dobrze dobranej bazie makijaż trzyma się sam, a na cerze naczynkowej dodatkowo skuteczna baza jest w stanie wyrównać kolorystykę.

Podkład

Kiedy potrzebny jest naprawdę trwały makijaż, należy wykorzystać kosmetyki do podkładu o charakterze wodoodpornym albo zastygającym. Są to jednak kosmetyki, które nie za bardzo nadają się do codziennego użytku. Warto je wykorzystywać w sytuacjach, kiedy perfekcyjny makijaż jest najważniejszy, czyli na przykład na istotne uroczystość lub przed sesjami zdjęciowymi. Ogromne znaczenie w ich przypadku ma odpowiednia aplikacja, więc trzeba się dobrze zastanowić, jakich narzędzi będzie się używało w celu ich odpowiedniej aplikacji. Zazwyczaj najlepsze są specjalne gąbeczki do makijażu.

Puder

Cienie pod oczami i pudrowanie podkładu to kolejny krok w drodze do perfekcji. Najlepiej jest stawiać na pudry sypkie do aplikacji za pomocą pędzla, ponieważ można wtedy nakładać puder poprzez omiatanie. Sprawdza się to wyjątkowo dobrze w przypadku cery suchej. Jeśli taki puder będzie się wciskało, skuteczniej zakryje on niedoskonałości cery.

Baza pod cienie

Baza pod cienie lub zastygające cienie w kremie to najbardziej trwałe rozwiązania. Gwarancję dobrych rezultatów da odpowiednie odłuszczenie powiek przed nakładaniem kosmetyków, zwłaszcza jeśli u kogoś pojawia się tendencja do przetłuszczania się powiek. Warto tez pamiętać, że wcieranie większej ilości kolorów w powieki da nie tylko mocniejszy makijaż, ale także sprawi, że będzie on wytrzymalszy, ponieważ kosmetyki lepiej połączą się ze skorą.

Tusz do rzęs

W tym przypadku nie ma wielkiej tajemnicy, ponieważ trwałość gwarantują tylko produkty wodoodporne.

Jak zrobić długotrwały makijaż twarzy

Fixery

Fixery, kiedyś rzadko spotykane, dzisiaj stały się niemal codziennością makijażu. Spryskanie twarzy fixerem po skończeniu makijażu sprawi, że wszystkie jego warstwy skutecznie się ze sobą połączą i efekt zostanie utrwalony.