5 najromantyczniejszych miejsc w Polsce na podróż poślubną

Marzycie o romantycznej podróży poślubnej? Chcecie ten wyjątkowy czas spędzić w Polsce? Zastanawiacie się, gdzie pojechać? Mamy dla Was kilka ciekawych propozycji! 

Łódź w świetle gwiazd

Stolica polskiej kinematografii ma wiele twarzy. Ten dawny ośrodek przemysłowy o postindustrialnym uroku, a jednocześnie miasto na wskroś nowoczesne, zostało intensywnie przebudowanie zgodnie z rozwiązaniami technologicznymi z XXI wieku. Warto sięgnąć po zgromadzone tutaj skarby i rozpocząć romantyczną podróż poślubną od Łódzkiego Centrum Filmowego. Posiada największą w Polsce kolekcję i wypożyczalnię kostiumów, rekwizytów, zbroi i broni palnej. Przeglądając zgromadzone rekwizyty, poczujesz się tak, jakbyś cofnął się do minionych epok. Łódzkie Centrum Filmowe prowadzi również antykwariat, w którym można kupić zdjęcia i plakaty. Warto wybrać się też do ultranowoczesnego kompleksu EC1 przy ulicy Targowej. W zabytkowej elektrowni mieści się obecnie Centrum Nauki i Techniki oraz Planetarium. Później możecie zarezerwować lot czarterowy, by podziwiać z góry modernistyczną architekturę Łodzi i liczne nowe inwestycje. 

Egzotyka w Mieście Królów

Choć Kraków kojarzy się przede wszystkim z historią i wielowiekową tradycją, proponuje też egzotyczne akcenty. Coraz popularniejsza stają się restauracje z kuchnią hawajską i kalifornijską. Panuje w nich wyjątkowa atmosfera. Warto również wspomnieć, że Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego posiada najstarszą i najbogatszą kolekcję storczyków w Polsce. Wspólne podziwianie kwiatów może być bardzo romantyczne. Z kolei papugarnia na Rynku Głównym pozwala z bliska przyjrzeć się kakadu, arom, a także zielonym i szarym papużkom. Z kolei przy ulicy Grodzkiej mieści się Muzeum Żywych Motyli. Można w nim zobaczyć niezwykłą kolekcję składającą się z kilkunastu gatunków. 

5 najromantyczniejszych miejsc w Polsce na podróż poślubną

Sine Wiry

Szukacie romantycznego miejsca, w którym możecie uciec od miejskiego zgiełku? W takim razie sine wiry z pewnością Was zachwycą. Znajdują się w samym sercu Bieszczadów. Zarezerwujcie nocleg w Cisnej i wybierzcie się na romantyczny spacer. Malowniczy rezerwat przyrody zajmuje powierzchnię 450 ha. Zamieszkują go rysie, jelenie, dziki, wydry, niedźwiedzie i borsuki. Można tutaj również zobaczyć bociany czarne, orliki krzykliwe i orły przednie. Sine Wiry zachwycają o każdej porze roku.

Kazimierz Dolny

To doskonałe miejsce na podróż poślubną.  Malowniczy Kazimierz Dolny nad Wisłą znajduje się w województwie lubelskim. Możecie przespacerować się klimatycznymi, brukowanymi uliczkami, które otaczają Rynek i Mały Rynek. Zatrzymajcie się też chwilę przy “studni życzeń”, mieszczącej się na środku placu. Zbadajcie później ruiny zamku, który pierwotnie służył jako twierdza przeciw Tatarom. Wejdźcie na wieżę strażniczą, z której możecie podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na miasto.

5 najromantyczniejszych miejsc w Polsce na podróż poślubną

Wrocław

Obdaruj swoją ukochaną kwiatami. Wspaniałe bukiety znajdziesz na Placu Solnym. Mieszczą się na nim stragany z kwiatami we wszystkich kolorach i gatunkach. Wybierzcie się później na Rynek Główny, który tętni życiem o każdej porze. Odpocznijcie w jednej z romantycznych kawiarni. Możecie sobie zrobić też zdjęcia na tle pastelowych kamienic. Pamiętajcie, by kupić kilka pamiątek dla bliskich.