Kupowanie kwiatów kobiecie - kiedy, gdzie i jakie wybrać?

Jak kupić kobiecie kwiaty? Wielu mężczyzn boryka się z tym problemem, który wcale nie jest tak mały, jak mogłoby się wydawać. Przecież różne kwiaty mają różne znaczenia, więc czasem całkiem ładny i dawany w dobrej intencji bukiet może być zupełnie inaczej odebrany... Istotny jest także wygląd danego bukietu - a nawet i to, czy zainwestowaliśmy w sam bukiet, czy też może w pojedynczy, choć ładnie przybrany kwiat. Różne okazje wymagają różnych podarunków. Mężczyźni najczęściej kupują kobiecie kwiaty w Dzień Kobiet - wówczas panie wręcz spodziewają się podobnego prezentu i biada temu, kto o kwiatach zapomni! Jednak kwiaty można, a nawet trzeba wręczać także w inne, ważne dni - a nawet bez okazji! Oto poradnik dla mężczyzn, którzy muszą się w tym temacie jeszcze wiele nauczyć!

Gdzie kupować kwiaty?

Pytanie wydaje się proste, jednak nie do końca takie jest. Oczywiście, po kwiaty udajemy się do kwiaciarni, jednak może się zdarzyć, że jest już zamknięta. Jeśli ktoś zapomniał o ważnym dniu, w którym ów kwiaty kupić wypada, to bardzo możliwe, że przegapi też godziny pracy takiej kwiaciarni. Może też się zdarzyć, że niemal nic w niej nie zostało - to szczególnie prawdopodobne, gdy mamy Dzień Kobiet, ponieważ wówczas po bukiety maszerują wszyscy panowie. A biorą często więcej niż jeden - w końcu oprócz partnerki/żony, mają jeszcze matki i teściowe.

Jeśli akurat zdarzy się, że kwiaciarnia jest już zamknięta, można ratować się supermarketem. W niektórych z nich są specjalne działy z kwiatami. Oczywiście, liczmy się z tym, że kwiaty nie do końca będą takie jak trzeba... Zawsze zostaje też ewentualnie zakup jakiejś ulubionej słodkości (na przykład z kwiatami na opakowaniu), albo kupienie czegoś z biżuterii u jubilera.

Kupowanie kwiatów kobiecie - kiedy, gdzie i jakie wybrać?

Jakie kwiaty kupować?

Liczy się nie tylko to, czy ktoś kupi kwiaty, ale także jakie będą ów kwiaty. Każdy rodzaj ma bowiem swoją symbolikę, o której niestety nie wszyscy pamiętają. Jeśli jakiś pan nieopatrznie wybierze kwiaty, które oznaczają coś niewłaściwego, a kobieta to odczyta, bo się na tym zna, kłopoty gotowe! Znaczenie mają zresztą nie tylko rodzaje kwiatów, ale i ich barwy. Najlepiej oczywiście wybierać barwę czerwoną, ponieważ to ona kojarzy się z miłością i namiętnością. Chyba że kupuje się kwiaty jakiejś innej kobiecie niż potencjalna lub stała partnerka - wtedy lepiej unikać tego koloru!

Kupowanie kobiecie kwiatów to wielkie wyzwanie! Oznaką miłości - na szczególny moment, jakim jest na przykład Dzień Kobiet, rocznica itp. - jest kupienie czerwonych róż. Różowe to już tylko oznaka przyjaźni, a białe niewinności i czystych intencji. Z kolei żółty kolor oznacza zazdrość, więc nie jest zbytnio wskazany, chyba że partner chce dać do zrozumienia, że przeszkadza mu konkurencja. Wbrew pozorom, dla wielu pań najpiękniejsze są kwiaty niebieskie, ponieważ oznaczają wierność. Jeśli zatem ktoś wyjeżdża na dłużej, bukiet niebieskich kwiatów (na przykład hortensji) może wyrazić więcej niż czerwone róże! Lepiej za to unikać koloru pomarańczowego, ponieważ niektórzy uważają, że symbolizuje zdradę!

Jakie kwiaty będą odpowiednie, oprócz róż i hortensji?

  • konwalie - wręcza się je osobie, którą uważamy za piękną i wyjątkową. Jest to dobry sposób do wyrażenia uczuć przez osobę nieśmiałą, o ile oczywiście druga strona właściwie odczyta intencje.
  • niezapominajki - to symbol stałości uczuć. Wręcza się je osobie, z którą chcielibyśmy zawsze być. Takiej, której nie chcielibyśmy zapomnieć i żeby ona także o nas nie zapomniała.
  • hiacynty - piękne kwiaty, jednak wiele zależy od koloru. Białe można wręczyć każdemu. Z kolei błękitne oznaczają stałość w uczuciach, a fioletowe skłaniają do większej czułości w ich okazywaniu.
  • Są i takie kwiaty, których raczej lepiej nie wręczać. Jakie? Oczywiście chryzantemy! Mimo wszystko w naszej kulturze kojarzą się one bardzo jednoznacznie - z żalem, smutkiem, śmiercią. Ofiarowuje się je osobom, które już odeszły z tego świata, jako symbol pamięci. Nie będą dobrym prezentem dla osoby żyjącej i to tym bardziej na jakąś huczną, miłą okazję.

Kiedy kupić kwiat, a kiedy bukiet?

Są takie okazje, że jedna różyczka powie więcej niż cały bukiet wspaniałych kwiatów. Warto jednak uważnie dobierać takie okazje... Różyczkę można wręczyć córce na Dzień Kobiet, albo żonie bez okazji - ot, dlatego, że się ją bardzo kocha, albo w czymś nam bardzo pomogła. Z kolei co ważniejsze i huczniejsze okazje wymagają solidnych bukietów. Im szczególniejszy moment, tym większy powinien być bukiet. Warto również pamiętać o kupowaniu nieparzystej liczby kwiatów - po prostu wygląda to lepiej. Wybierajmy bukiety z ładnym przybraniem, bo to również wygląda lepiej. W dodatku jeśli bukiet ma mieszane kwiaty, to nie trzeba się już zastanawiać nad ich znaczeniem - wówczas nie zwraca się uwagi na zastosowane ich rodzaje, bo po prostu wszystko ma ładnie się prezentować.

Miejmy nadzieję, że ten krótki poradnik pozwoli przetrwać wielu mężczyznom! Warto się postarać - kobiety zwykle bowiem kochają kwiaty i kochają panów, którzy im je wręczają!