Soczewki kontaktowe – czy można z nich korzystać przy komputerze?

Praca przed ekranem komputera wiąże się z bardzo dużym obciążeniem wzroku. Sporo osób noszących na co dzień okulary zastanawia się, czy w ich przypadku sprawdzi się zastąpienie klasycznych szkieł wygodnymi i nowoczesnymi soczewkami kontaktowymi. Praca w soczewkach jest bowiem znacznie bardziej komfortowa, a ich użytkowanie może pomóc całkowicie zapomnieć o posiadanej wadzie wzroku. Jakie soczewki kontaktowe warto wybrać do pracy przy komputerze?

Właściwe nawyki podczas pracy przy komputerze

Długotrwałe wpatrywanie się w ekran komputera to bardzo duże wyzwanie dla naszych oczu. Emitowane przez ekran urządzenia niebieskie światło przyczynia się do obciążenia wzroku, zmęczenia oczu oraz pogłębiania się wad wzroku. Praca przed ekranem komputera zmniejsza częstotliwość mrugania oraz, w konsekwencji, obniża poziom nawilżenia oczu, co prowadzi do przesuszenia narządu wzroku oraz jego łatwiejszej podatności na oddziaływanie szkodliwych mikroorganizmów. Wszystkim tym negatywnym konsekwencjom możemy jednak skutecznie zapobiegać wypracowując w sobie dobre nawyki, dzięki którym niekorzystny wpływ ekranu na nasze oczy będzie znacznie zredukowany.

Aby zapobiec negatywnym skutkom pracy przy komputerze, należy przede wszystkim właściwie zorganizować swoje stanowisko pracy. Ekran urządzenia powinien być nachylony do głowy użytkownika pod kątem 15-20 stopni, co pozwoli utrzymywać szyję oraz głowę we właściwym położeniu podczas pracy. Nasze oczy powinny znajdować się w odległości 60-80 cm od ekranu, który powinien posiadać jasność oraz kontrast ustawione na komfortowym dla oczu poziomie. Podczas pracy warto także robić regularne przerwy, od czasu do czasu odwracać wzrok od ekranu i kierować go w stronę oddalonych przedmiotów. Osoby, które pracują w soczewkach, powinny natomiast zadbać o właściwy ich wybór.

Soczewki kontaktowe – czy można z nich korzystać przy komputerze?

Jakie soczewki kontaktowe najlepiej sprawdzą się do pracy przy komputerze?

Korzystanie z soczewek kontaktowych wiąże się z ryzykiem przesuszenia oczu, które dodatkowo potęguje fakt korzystania z komputera. Aby uniknąć dyskomfortu i problemów ze wzrokiem, należy zadbać o dobór właściwych szkieł, dedykowanych pracy przed ekranami urządzeń elektronicznych. Doskonałym ich przykładem są soczewki kontaktowe purevision 2 HD, które zostały stworzone specjalnie z myślą o osobach dużo czasu spędzających przed ekranami. Ich istotną zaletą jest możliwość noszenia w trybie ciągłym, do 30 dni i nocy, bez konieczności poświęcania czasu na czyszczenie i pielęgnację szkieł.

Soczewki kontaktowe purevision 2 HD wykorzystują technologię optyki wysokiej rozdzielczości, która sprawia, że widzenie staje się jeszcze wyraźniejsze, a ryzyko odbić i refleksów zostaje zniwelowane nawet w warunkach słabego oświetlenia. Szkła dzięki specjalnej, ultra cienkiej konstrukcji, zaokrąglonym brzegom oraz wykonaniu z miękkiego, silikonowo-hydrożelowego materiału, są niewyczuwalne na powierzchni oka oraz wygodne w całodziennym noszeniu. Wysoki współczynnik przepuszczalności tlenu sprawia natomiast, że soczewki kontaktowe purevision 2 HD zapewniają oczom długotrwałe nawilżenie.