Korzyści płynące z ćwiczeń dna miednicy

Kulki gejszy to erotyczny gadżet, który ma jednak niebagatelne prozdrowotne działanie. Używane na Dalekim Wschodzie jako wzbogacenie życia intymnego kulki, dziś są nieocenionym gadżetem, który powinna znać każda kobieta świadoma swojego ciała i jego potrzeb. Kulki gejszy pozwalają na ćwiczenie tzw. mięśni Kegla, dlatego tez nazywane są czasem kulkami Kegla.

Jak kulki stały się popularnym gadżetem medycznym?

Kulki do powszechnego użytku weszły dzięki pracy amerykańskiego ginekologa dr Arnolda Kegla. Opracował on w latach 50-tych naukowe podstawy rehabilitacji mięśni łonowo-guziczkowych, nazywanych od jego nazwiska mięśniami Kegla. Ćwiczenia doktora Kegla miały podnieść i polepszyć komfort życia pacjentek cierpiących na niewydolność pęcherza moczowego. Polegały na rytmicznym zaciskaniu i rozluźnianiu mięśni, co prowadzi do ich wzmocnienia. Ćwiczenia te są o wiele bardziej efektywne, gdy podczas intymnego treningu stosuje się waginalne kulki gejszy. Konstrukcyjnie kulki gejszy to połączone ze sobą sznureczkiem kulki, które aplikujemy dopochwowo. Jedne z najlepszych na rynku to kulki progresywne PlumBum, które zostały wykonane z hypoalergicznego super-gładkiego silikonu medycznego, który posiada certyfikat FDA. Są całkowicie bezpieczne w użyciu i łatwe do aplikacji. Kulki dopochwowe PlumBum są przeznaczone dla kobiet aktywnych, świadomych swojego ciała i pragnących dbać o zdrowie oraz kondycję także w obszarze zdrowia intymnego.

Korzyści płynące z ćwiczeń dna miednicy

Dlaczego lepiej używać kulek progresywnych?

Zestaw PlumBum to dwie kulki, o dwóch różnych wagach i rozmiarach. Jest to podyktowane faktem, że z treningiem mięśni dna miednicy jest podobnie, jak z innymi treningami. Kobiety, które dopiero rozpoczynają swoja przygodę z ćwiczeniami dna miednicy wybierają opcję dla początkujących (kulki większe i lżejsze), żeby po jakimś czasie przejść na poziom zaawansowany (kulki mniejsze, ale cięższe). Progresywność kulek PlumBum pozwala ci na:

  • korygowania na bieżąco wagi używanych kulek w zależności od indywidualnej kondycji mięśni,
  • ćwiczenia interwałowe – zmieniania wagi, aby nie przyzwyczajać mięśni do jednego obciążenia,
  • rozwój kondycji mięśni, bez konieczności ponownego zakupu kulek o innej wadze,
  • dopasowania obciążenia do indywidualnych możliwości w zależności od samopoczucia.

Wskazania do ćwiczeń z kulkami gejszy

Kulki gejszy PlumBum mogą być stosowane przez kobiety w każdym wieku, które chcą dbać o swoje zdrowie intymne i przeciwdziałać wiotczeniu mięśni dna miednicy. Regularne ćwiczenie mięśni Kegla umożliwia ci profilaktycznie zapobiegać wysiłkowemu nietrzymaniu moczu oraz poprawić doznania seksualne podczas stosunku. Kulki pełnią też niebagatelną rolę w przygotowaniach do porodu i późniejszego odzyskiwania wcześniejszej sprawności po połogu. Kobiety, które ćwiczą z kulkami PlumBum wzmacniają swoje mięśnie dna miednicy, przygotowując tym samym tkankę krocza do naturalnego porodu. Po porodzie mięsnie, które miały wcześniej dobrą kondycję dużo szybciej wracają do dawnej formy i łatwiej się regenerują. Dzięki kulkom gejszy nie tylko szybciej odzyskasz dawną formę, ale też radość z życia erotycznego. Kulki gejszy docenią też kobiety w wieku dojrzałym, które chcą przeciwdziałać zachowawczo lub leczyć wysiłkowe nietrzymanie moczu i dbać o swój ogólny komfort życiowy oraz długie pożycie seksualne.