Stylowy choker na każdą okazję

choker

Chokery są propozycją, która pojawiła się już przed kilkoma sezonami i cieszy się do teraz bardzo dużą popularnością. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że można z ich pomocą liczyć na stylizacje, które zasługują na miano wyjątkowo efektownych. Nie bez znaczenia jest jednak również ogromna różnorodność wzorów, z jaką mamy do czynienia, a także wielość kolorów i materiałów, z jakich są one wykonane.

Welwetowy choker

W tym sezonie warto wspomnieć choćby o chokerach welwetowych. Welwet, aksamit oraz welur są zresztą materiałami, o których zrobiło się głośno już jakiś czas temu. Co więcej, obecnie mamy do czynienia z renesansem ich popularności, choć wiele osób sądziło, że materiały te już na zawsze będą się nam kojarzyć jedynie ze stylem retro. Mówienie o wyjątkowości tych materiałów warto rozpocząć od poświęcenia chwili uwagi aksamitowi. Wiele osób nie zdaje sobie przecież nawet sprawy z wielości nazw, jakie nosi. Aksamit przywędrował do Europy wprost z Indii, choć obecnie można go bez trudu spotkać w każdym niemal zakątku świata, grono jego odbiorców jest bowiem naprawdę szerokie. Kobiety zakochały się w nim przede wszystkim dlatego, że zyskały możliwość cieszenia się materiałem, który zwracał na siebie uwagę tak ze względu na swoją miękkość, jak i delikatność. Przewiązanie go na szyi do dziś zresztą jest uważane za działanie, które może dodać każdej z pań tak wysoko przecież cenionego seksapilu.

Uniwersalne stylizacje z chokerem

Stylowy choker na każdą okazję

Warto zresztą przekonać się samodzielnie, że choker można łączyć z wieloma kreacjami za każdym razem mając pewność, że będzie się wyglądać równie atrakcyjnie. Oczywiście, jak już wspomniano, aksamit nie jest materiałem anonimowym, a co za tym idzie, miał już swoje pięć minut w historii. Nic więc dziwnego, że wiele kobiet zastanawia się nad tym, czy nie zafundować sobie swego rodzaju powrotu do przeszłości. W sklepach nie brakuje przecież ani odzieży z tego materiału, ani dodatków o niemożliwym do zakwestionowania uroku. Akcenty welwetowe mają ten plus, że można dopasowywać je zarówno do codziennych stylizacji, jak i do wieczornego wyjścia. Osobom, które poszukują inspiracji, w pierwszej kolejności wypada zaproponować grochy, a więc wzór, który nierozerwalnie kojarzy się z latami dziewięćdziesiątymi. Co ważne, jest to jednocześnie jeden z tych wzorów, które nie zamierzają wychodzić z mody. Grochy i aksamit mogą być postrzegane jako całościowa stylizacja, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby dokonywać ich połączenia z innymi tkaninami. Gdy w grę wchodzi welwetowy choker, nie ma przecież chwytów niedozwolonych. Ten znakomicie sprawdza się choćby w towarzystwie spódnic midi w grochy zwłaszcza, jeśli pojawiają się one w towarzystwie dopasowanej koszuli z kołnierzem. Taki zestaw jest bardzo kobiecy i wcale nie mniej efektowny zwłaszcza, jeśli połączymy go z nieśmiertelnymi czerwonymi szpilkami. Nie można też zapominać o romantycznym boho. Zwiewne, a jednocześnie bardzo subtelne sukienki ozdobione kokardkami i falbankami niezmiennie pobudzają wyobraźnię. Jeśli choker pojawi się w towarzystwie takich sukienek, zawsze będzie można uznać takie połączenie za udane. Oczywiście, zawsze należy mieć na uwadze to, że wszelkie zbędne dodatki powinny być ograniczane tak, aby ich przesyt nie stał się w pewnym momencie kłopotliwy. Romantyczne i bardzo kobiece falbany i kokardy same w sobie są przecież wystarczająco ozdobne. Choker jest biżuterią, która może przypaść do gustu każdej kobiecie, która kocha modę i stara się śledzić zmiany, jakie w niej następują. Welwetowe rozwiązanie jest przy tym jednym z wielu, jakim warto się zainteresować, można mieć bowiem pewność, że znajdzie się wśród nich opcję również dla siebie.