Idealny sposób na gładką cerę przed ślubem

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Tego dnia wszystko musi być perfekcyjne: suknia, fryzura oraz makijaż. Niestety stres, jaki towarzyszy wielotygodniowym przygotowaniom do ceremonii powoduje, że kobieta całkowicie zapomina o tym, by zadbać o swoją cerę. Efekty zawsze jest w stanie zamaskować nawet najlepszy makijaż. Jak zadbać o skórę twarzy przed ślubem?

Kilka tygodni przed ceremonią

Wszystko przynosi rezultaty, jeśli czynności wykonywane są regularnie. Dlatego o skórę twarzy warto zadbać już na kilka tygodni przed ślubem. W tym celu dobrze sprawdzi się silnie nawilżający krem o bogatym składzie, który wnika w głębsze struktury cery, sprawiają, że staje się promienna i napięta. Raz w tygodniu można pokusić się o delikatny peeling złuszczający. Regularnie wykonywany zabieg sprawi, że skóra będzie przygotowana na solidną dawkę ślubnego makijażu.

Kilka dni przed ślubem

To dobry moment na wytoczenie cięższego działa. Aby dostarczyć skórze niezbędnych składników należy co 2-3 dni stosować maseczkę na twarz. Podobne efekty osiągnie się, stosując grubszą warstwę kremu. Można pozostawić kosmetyk na twarzy przez całą noc, a następnie rano spłukać i wykonać swoją codzienną pielęgnację.

Idealny sposób na gładką cerę przed ślubem

Dzień przed najważniejszym wydarzeniem w życiu

Na kilka godzin przed ceremonią warto zainspirować się rytuałem Koreanek i tuż po przebudzeniu wykonać masaż twarzy specjalnym rollerem. Na kondycję cery tego dnia wpłynie odpowiednia ilość snu oraz minimalizacja stresu. Nie bez znaczenia jest również dieta – należy jeść lekkostrawne posiłki i pić dużo niegazowanej wody.

Po wykonaniu masażu można rozpocząć codzienną pielęgnację, w której znajdzie się oczyszczanie, tonizacja, głębokie nawilżenie (np. maseczka), dobry krem pod oczy oraz równie dobrej jakości krem do twarzy. Tak przygotowana skóra może teraz zostać poddana zabiegom przy użyciu kosmetyków kolorowych. Bez obaw można oddać się w ręce profesjonalnej wizażystki, z której pomocą twarz panny młodej będzie zachwycać pięknem i blaskiem przez całą uroczystość.