Wpływ mody na codzienne funkcjonowanie

W dzisiejszych czasach moda jest dyktatorem obieranego stylu życia. Rodzi się refleksja nad tym tematem i jak pojmowany jest przez współczesnych młodych ludzi.

Ubiór mówi wiele o człowieku

Mówi się, że to jak wyglądamy wiele jest w stanie powiedzieć o naszej osobowości. To jak inne osoby nas odbierają ma znaczenie w przyszłości. Ludzie najczęściej są opiniowani na podstawie tego jak wyglądają oraz ich zamożności. Taki sposób patrzenia na drugą osobę jest płytki i często bardzo nieadekwatny do tego jaka osoba jest w rzeczywistości, po bliższym poznaniu. Zwykle przez pryzmat wyglądu oraz posiadanych urządzeń czy pieniędzy oceniają się młodzi ludzie. Młodzież zrobi wszystko by mieć pożądaną rzecz, niezależnie od opinii własnych rodziców i możliwości ich portfelów. Nastolatkowie zrobią każdą rzecz, która pozwoli im zostać zaakceptowanym w środowisku rówieśniczym. Tak naprawdę modna rzecz nie zmieni wartości młodego człowieka. Warto skupić się na wnętrzu, bo zwykle tam kryje się wiele bogactw, które zostaną dostrzeżone przez prawdziwych przyjaciół. Akceptacja siebie samego powinna być najmodniejszym trendem.

Wpływ mody na codzienne funkcjonowanie

Wpływ mediów społecznościowych

Dzisiejsza młodzież spędza sporo czasu w sieci, gdzie stykają się z wykreowanym, wyidealizowanym obrazem życia, który staje się dla nich bożkiem. Zrobią wszystko, by żyć tak jak na Instagramie czy Facebooku. Podążają za wskazówkami w jaki sposób się ubierać, malować czy jakie rzeczy posiadać. Głównie własne życie podporządkowane jest stylowi życia jakiegoś celebryty, który staje się medium właściwego wizerunku. Takie działanie prowadzi do zatracenia siebie, własnej tożsamości. Warto skupić się na swoich mocnych stronach, własnych zdolnościach oraz preferencjach. To one powinny być wyznacznikiem tego jak żyjemy, w co się ubieramy oraz jak się z tym czujemy. Nie warto podążać za trendami, co sezon są one inne, więc nie ma co tworzyć niepotrzebnego napięcia w sobie, by za nimi ślepo się kierować, nawet kosztem tego, że tego wcale nie czujemy.